אורנה נראתה שבר כלי. היא ישבה בקליניקה עם פנים נפולות. רזה מאד ועצב גדול על פניה. אורנה שיתפה אותי בקושי הגדול בזוגיות. היא כבר לא האמינה שתצא מהמצב. בעלה לא מדבר איתה, לא אוכל מהאוכל שהיא מבשלת בקושי מתייחס לילדים. בנוסף לכך הוא לקח ממנה את כרטיס האשראי ואת מפתחות הרכב. אורנה לא עובדת כבר כמה שנים, כך שהיא הרגשה כלואה לחלוטין  – ללא אפשרות לדאוג אפילו לצרכיה המינימליים. לא היה לה כח לצאת לחפש עבודה – למרות שלמדה מקצוע מכובד.

היה לאורנה קשה מאד לחשוף בפני את כל הקושי שלה – היא כ"כ התרגלה לחיות בהצגה. להעמיד פנים שהכול בסדר – כלפי הסביבה ובעיקר כלפי הילדים. גם כאשר בעלה היה יוצר קשר עם הילדים  – לרוב זה היה באופן ביקורתי. "למה אתה עושה כך ולא כך"?

ניסינו לבדוק מה הביא את אורנה למצב הזה. הבסיס לשינוי היא ההבנה שאני יכולה לשנות את המצב!!! גם מצב שנראה שהוא לא בידיים שלי – אם אני אעשה את השינוי המדויק והפנימי – אז יפתח לי בעזרת ה' שפע גדול.

במהלך הטיפול גילינו את רמת הפחד שאורנה נמצאת בו. היא כ"כ פחדה מבעלה שהעדיפה להיכנע לכל מעשה שלו – רק לשמור על איזשהו רמה של שקט. היא כ"כ פחדה שהיא לא העזה לחשוב על מהלך קדימה – להתגרש או לא? לדרוש חזרה את המפתחות של הרכב? אורנה הייתה במצב של שיתוק בעקבות הפחד. בטיפול, שחררנו ב"ה את תחושת הפחד ובמקום זאת אפשרנו לתת המודע לבחור תחושה של בטחון בחיים, בטחון עצמי ובטחון ואמונה שאפשר לשנות את המציאות.

לאחר טיפול אחד, היה שנוי משמעותי ב"ה בחייה של אורנה. משהו נרגע אצל בעלה והוא לא התנהג אליה באותה רמה של תקיפות. לפתע, פנה אליה מישהו והציעה לה עבודה בתחום המקצועי שלה בתור מילוי מקום ועבודה זו הפכה לעבודה מתמשכת ויציבה.

עכשיו אורנה מעידה על עצמה שהיא מאושרת. היא יודעת לשים גבולות ולהגן על עצמה. יש  לה חופש כלכלי והאווירה בבית השתפרה.

סגירת תפריט