סיגל עברה הרבה בחיים. נישואין, גירושין ושוב נישואין ושוב גירושין… היא התיישבה מולי בקליניקה במין ייאוש. היא אם חד הורית, עובדת עבודה פיזית על מנת לכלכל את עצמה וילדיה אך היא לא מקבלת פרגון מהילדים. ככל שהיא משקיעה בהם, קונה להם ונותנת – היא זוכה ליותר זלזול, חוסר התחשבות ויחס לא מכבד כלפיה. הבן הגדול עזב את הבית לדירה עם חברים. ועכשיו הבת בת 16 פשוט נעלמה. היא שלחה לסיגל הודעת ס.מ.ס – "אני בסדר, אל תחפשי אותי. אני לא רוצה לגור איתך בבית".

סיגל כל-כך נפגעה. למה הילדים שלה מתייחסים כך אליה? למה היא עוברת בחייה כזו מסכת ייסורים? היא יודעת שהיא בן אדם טוב. אז למה זה קורה?

במהלך הטיפול גילינו באמצעות "בדיקת השריר" את הנחות היסוד הפנימיות שניהלו את סיגל. לדוגמא: "אני צריכה לתת ללא הגבלה". "גם אם אחרים פוגעים בי – אני לא מגיבה, סובלת בשקט". "יותר חשוב לדאוג לילדים מאשר לעצמי".

כאשר הנחות היסוד האלו עמדו בצורה ברורה מול עיניה של סיגל – היא הבינה את הטעות שלה. היא הבינה שדברים לא קרו לה סתם באופן מקרי. אלא צורת ההתנהלות שלה והשדר שהיא שידרה לסביבה ובעיקר לילדיה גרמו לתגובותיהם.

סיגל הבינה שדבר ראשון היא צריכה להעריך את עצמה, לאהוב את עצמה ולכבד את עצמה. כאשר הילדים והסביבה ירגישו שיש פה דמות עם עמוד שדרה, בעלת  כבוד עצמי – שאינה הסמרטוט של הסובבים אותה ואינה נכנעת לכל גחמה ובקשה – אז גם הם יוכלו להעריך אותה ולכבד אותה.

והנס אכן קרה. ב"ה תוך כמה ימים, אחרי טיפול אחד בלבד – האווירה בבית השתנתה. צורת הדיבור, היחס ו.. כן , הבת בת 16 חזרה הביתה – אל אמא!

סגירת תפריט