בס"ד
סור מרע ועשה טוב הוא כלל בסיס לחיים. כאשר אנשים ניגשים לנושא התזונה הנכונה נראה שכלל זה קצת מכניס ללחץ. מה אני לא אוכל סטייק עם שומן ובקבוק קולה או לחלופין: לא אוכל לבד חפיסת שוקולד ושאר מתוקים?
על מנת להוריד את מפלס הלחץ, נתחיל עם בשורה טובה. גם מי שמשתדל להקפיד על תזונה נכונה: "עשה טוב" כמצוות "ונשמרתם מאד לנפשותיכם" יש לו מה לאכול!!!את רב המאפים העשויים מקמח לבן ניתן להמיר באופן מדויק בקמח מלא.
כאשר אנו צורכים קמח לבן, נכנסות פחמימות ריקות מעובדות לגוף שלא רק שלא מסייעות לצרכי הגוף אלא אף גוזלות מהויטמינים הנמצאים בגוף (בתקווה שיש ויטמינים) כדי לעכל את האוכל. לעומת זאת כאשר צורכים פחמימות מורכבות המכילות גם את הקליפה של הזרע (כגון: קמח מלא, אורז מלא, קמח שיפון מלא, שיבולת שועל מלאה וכו') הגוף מקבל סיבים תזונתיים. סיבים אלו אינם נעכלים ולכן לא מוסיפים לשומן הגוף והם עוזרים לניקוי מערכת העיכול, כך שלא יצטברו חלקי מזון לא מעוכלים בדפנות. פחמימות ריקות אף מסייעות להשמנה מכיוון שהן נאגרות בגוף בתור סוכר – גלוקוז. עודף גלוקוז גורם להשמנה. פחמימות מלאות מסייעות להרזיה מכיוון שהן לא נאגרות בגוף ויש יציאה של הפסולת.
אדם המקפיד על תזונה נכונה יכול לאכול כמעט ארוחה זהה למה שהיה רגיל בעבר, רק עם מעט יותר תשומת לב: הודו או עוף במקום בשר שמן, אורז מלא במקום לבן (עודף אורז לבן גורם למחלה קשה הנקראת "ברי ברי"), לחם מקמח מלא במקום לבן ושתייה טבעית – עדיף מים.לאכילה בריאה יש בונוס נוסף: השפעה חיובית על הנפש ומצב הרוח.
סור מרע – כדאי להמנע עשה טוב – כדאי לצרוך
קמח לבן

אורז לבן
דברי מתיקה(סוכר לבן)
שמנים מזוקקים
מרגרינה
צבעי מאכל
מלח
מוצרים מעובדים (שניצל סויה וכדו')
בשר שמן, חלקים פנימיים
שתייה ממותקת
קפאין, אלכוהול
עישון
קמח מלא

אורז מלא
ירקות, פירות, (דבש)
שמן זית כבישה קרה
חמאה
קטניות
עשבי תיבול
שבולת שועל, טחינה גולמית
עוף, הודו, דג (בעקר דגי ים)
מים
נשימה עמוקה

כתיבת תגובה

סגירת תפריט