פגשתי באקראי את נופר. היא שמחה לראות אותי ואמרה לי שהרבה זמן היא חושבת לפנות אלי. הבן שלה -יואל, בן 4 והוא מלכלך את מכנסיו כל יום בצואה. הוא לא רוצה שינקו אותו במהלך היום ואינו מוכן לגשת לשירותים לעשות את צרכיו. נופר ובעלה אובדי עצות, הם ניסו גישות שונות: כעס, הבטחת פרסים, התעלמות, הסברים הגיוניים ועוד – אך שום גישה לא צלחה. כבר תקופה של מספר חודשים – הילד מלכלכך את מכנסיו ונודף ריח רע.
נופר הגיעה אלי ללא בנה ועשינו טיפול של תיווך דרך האם. במהלך הטיפול הקינסיולוגי עלה מקרה משמעותי שארע לפני כשנה. בכל יום כאשר האם אספה את האח הצעיר – יואל היה יוצא מהרכב ו"בורח" לה. מתחבא והיא הייתה צריכה לרוץ אחריו ולהכניס אותו לרכב. יום אחד היא החליטה ללמד אותו לקח ולהפסיק אחת ולתמיד את המשחק. כאשר הוא לא הגיע לרכב – היא הכניסה את האח הצעיר ונסעה!
היא עשתה סיבוב כדי לחוזר מיד למעון ולאסוף את יואל – אך שיחת טלפון הקדימה אותה. חברה שלה מצאה את יואל בוכה באופן הסטרי: "אמא נסעה והשאירה אותי". כתוצאה מחוויית הנטישה – התפתחה אצל יואל תופעת חוסר ההגיינה.
כאשר נופר הבנה את הרקע לתהליך מצד התת מודע של יואל -הבנו גם את הפתרון. הוא היה זקוק לתחושת מוגנות וביטחון מצד נופר – ללא קשר ללכלוך במכנסיים. עד עכשיו הוא השיג תשומת לב מרבית מכיוון שההורים היו מאד מודאגים מהתופעה ובנוסף כל יום הם ניקו אותו באופן יסודי וכך היה לו זמן אישי ל"שיחות נפש".
הסברתי לנופר שאת זמן הניקוי היא צריכה לעשות בדממה מצד שניהם. יואל יבין שצריך לנקות מכורח המציאות וזה לא זמן לחגיגה. במקביל נופר תמצא זמן מתאים לתת ליואל זמן איכות וכן בעלה.
כעבור שבועיים – השינוי אכן ארע ב"ה. ההורים הסבירו ליואל שהוא יכול להצטרף לפעילות משותפת עם האח הגדול ועם אבא רק בתנאי שהוא נקי. והנה הפלא ופלא – יואל היה נקי כל היום. מאז לא חזרה התופעה שוב ב"ה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט